Altın dolar analiz

Altın Dolar Analiz

1781 desteğine doğru geri çekilen ons altında bu bölgede tepki alımları mevcut. Kısa vadede bu alımlar güç kazanabilir fakat ABD enflasyon öncesinde kuvvetli bir yükseliş beklemiyoruz. Enflasyon yüksek gelirse altında baskı sürebilir. Sell Stop pozisyon alabiliriz.

Altın Dolar Analiz

Ons altın dün ABD’de gelen veri akışıyla birlikte 1800 – 1805 direnç bölgesine kadar yükselişe geçti. Altında talep dinamikleri kuvvetli görünüyor. Faizlerdeki gerileme de altını desteklemekte. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Bugün açıklanacak ÜFE verisi öncesinde izlemedeyiz.

Altın Dolar Analiz

Ons altın yeniden 1785 üzerinde ve Euro’ya nispeten daha kuvvetli görünüyor. 1765’in kırılmasını beklesek de altında kısa vadeli ataklar kuvvetli kaldı. Faizler dengeli ve Fed’e dair beklentiler de büyük değişiklik yok. 1785 üzerinde teknik olarak altının güçlü kalmasını bekleyebiliriz. Buna karşın 1785 altında short açılabilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

1767 desteği üzerinde tutunmaya devam eden ons altın Dolar’daki güçlenme sonrası ivme kaybetse de ana destekler üzerinde kalmakta. 1765 altında beklettiğimiz sell stop pozisyonu koruyoruz. Faizler dengeli fakat Dolar talebi artacak olursa altında geri çekilme görebiliriz.

Altın Dolar Analiz

1756 – 1758 direnç bölgesi üzerini test eden ons altında yukarı hareketler zayıf görünüyor. Özellikle 1767 direncinin aşılamıyor olması teknik anlamda görünümün güçlenmesini engelliyor. Faizler dengeli. Fed beklentileri daha ılımlı. Bu da kısa vadede altını destekliyor. Bugün için izlemede olacağız

Altın Dolar Analiz

1746 – 1748 destek bölgesine kadar geri çekilen ons altında önceki hafta verdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedefini gördü ve karlı bölgede kapatıldı. Pozisyonu koruyanlar için stoplar maliyete çekilebilir. Kapatanlar için ise yeniden short pozisyon açılabilir.

Altın Dolar Analiz

1748 desteği üzerinde tutunmaya çalışan altında teknik satışlar ön planda. Ara dirençlerdeki zorlanma bugün kısa vadeli satışlar getirebilir. Faizler dengeli, Fed’den ılımlı mesajlar gelse de merkez bankalarında genel görünüm hala şahin. Kısa vadeli short pozisyon açabiliriz.

Altın Dolar Analiz

1730 destek bölgesine kadar geri çekilen ons altında dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ana hedefini gördü. Fed’den gelen açıklamalar nispeten sakin. Dün ABD borsalarındaki yükseliş bugün değerli metallerde de kendini gösterebilir. Long tarafa geçeceğiz.

Altın Dolar Analiz

1748 desteğinin de altına geçen ons altında satış baskısının devam edebileceği görüşündeyiz. Düzeltme 1730’lara kadar sürebilir. ABD faizleri sakin fakat Fed endişesi yükselişte ve küresel risk iştahındaki zayıflama da Dolar talebini artırıyor. Teknik olarak 1757 altında baskı artabilir