altın dolar

Altın Dolar Analiz

Ons altında 1728 direncine doğru ataklar sürebilir. Faizler dünkü yukarı hareketin ardından sakin seyrediyor. Borsalardaki yükseliş de artan risk iştahıyla birlikte Dolar talebini aşağı çekebilir. Bunun da altını yükselişte desteklemesini beklemekteyiz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Fed ve resesyon endişeleriyle sert düşen ons altın yeni dip arayışında. Teknik göstergeler aşırı satım bölgesinden dönüş veriyor. Bu sabah borsalarda satış baskısı devam etmekte. Altının da şu aşamada tepki alımı zor görünse de kısa vadeli alımlar denenebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altında Fed ve faiz baskısı devam ederken, 1700 desteğinin altındayız. Faizlerin de yüksek seyri altını aşağı çekiyor. Sert düşüş sonrası teknik göstergeler aşırı satım sinyali veriyor. Bu nedenle şimdilik izlemedeyiz. 1700 aşılmadığı sürece long pozisyon önerimiz bulunmuyor.

Altın Dolar Analiz

ABD istihdam verileri sonrası gerileyen Ons altın kayıplarını telafi etme isteğinde olsa da 1715 direncini aşmakta zorlanıyor. Geçtiğimiz hafta verdiğimiz long pozisyon önerisini karlı bölgede kapattık. Long pozisyonların korunmasını öneriyoruz ve 1715 üzerinde teknik alımlar da sürebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

1700 destek bölgesine kadar gerileyen ons altın Fed ve ECB baskılarıyla geri çekiliyor. Tepki alımları zayıf seyrediyor ve 1700’ün altında teknik olarak da satışlar sürebilir. Bugün için kısa vadeli alımlar beklesek de temel taraf zayıf. İzlemede kalacağız.