altın kaç oldu

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altındaki long pozisyon önerimiz ana hedefini görmeyi başardı. 1680 direncinde zorlanmayı olağan görmekle birlikte şimdilik üzerinde yerleşilmesini beklemiyoruz. Geri çekilmelerde alım denemesi yapabilir ya da 1680 üzerinde long pozisyonları artırabiliriz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altın ABD verileri sonrası düşüşle 1700’lere kadar gerilerken, 1708 desteğinin altındayız. ABD 10Y tahvil faizi %3.4’ün üzerinde fakat zirvelerde zorlanma var. Teknik olarak altının 1690 – 1695 üzerindeki tutunması olumlu. 1708 üzerinde alımlar devam edebilir. Aktif fiyattan long pozisyon öneriyoruz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altın 1726 direncinden satış görürken trende dönüş eğilimi görebiliriz. ABD’de açıklanacak enflasyon öncesinde kısa vadeli short pozisyon alınabileceği görüşündeyiz. Faizler yüksek ve Fed beklentilerinde şahin görünüm devam ediyor.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altın 1708 desteği üzerindeki hareketini korurken teknik göstergeler yükselişte yorulma sinyali veriyor. Oluşan çift dip formasyonunda ana direnç 1725 bölgesinden geçiyor. Temelde kısa vadede yükseliş isteği görsek de teknik olarak aşırı alım sinyali var. 1708’i alım için değerlendirebiliriz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altında Fed ve faiz baskısı devam ederken, 1700 desteğinin altındayız. Faizlerin de yüksek seyri altını aşağı çekiyor. Sert düşüş sonrası teknik göstergeler aşırı satım sinyali veriyor. Bu nedenle şimdilik izlemedeyiz. 1700 aşılmadığı sürece long pozisyon önerimiz bulunmuyor.

Altın Dolar Analiz

ABD istihdam verileri sonrası gerileyen Ons altın kayıplarını telafi etme isteğinde olsa da 1715 direncini aşmakta zorlanıyor. Geçtiğimiz hafta verdiğimiz long pozisyon önerisini karlı bölgede kapattık. Long pozisyonların korunmasını öneriyoruz ve 1715 üzerinde teknik alımlar da sürebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

1700 destek bölgesine kadar gerileyen ons altın Fed ve ECB baskılarıyla geri çekiliyor. Tepki alımları zayıf seyrediyor ve 1700’ün altında teknik olarak da satışlar sürebilir. Bugün için kısa vadeli alımlar beklesek de temel taraf zayıf. İzlemede kalacağız.