Brent Analiz

Brent Analiz

Petrol fiyatları arz fazlası endişeleriyle düşüşü koruyor. Küresel resesyon endişeleri daha çok konuşulurken, Rusya’da tavan fiyat uygulamasının kısa vadede petrol arzını aşırı artırması beklentisi söz konusu. Düşen kanal içerisindeki hareket devam etse de şu aşamada fiyatların düşük kaldığı görüşündeyiz. 78.00 direnci aşılırsa alım düşünülebilir.

Brent Analiz Read More »

Brent Analiz

85.30 direnci üzerine geçen Brent petrolde dikkatler OPEC+ kararı ve AB’nin Rusya’ya olan tavan fiyat uygulamasında. Son yükselişin temelleri zayıf olabilir. Bu nedenle 85.30 altında short pozisyon açabiliriz. Aralık ayının ilk haftası kritik olacak. Hem OPEC toplantısı, hem de AB’nin tavan fiyat uygulamasının kararlaştırılması bekleniyor.

Brent Analiz Read More »

Brent Analiz

Çin’de sıfır covid politikası, karantina uygulamalarıyla birlikte büyümeyi baskılıyor. Bu da petrol fiyatlarını aşağı çekmekte ve yakın diplerden biri de kırılmış oldu. Teknik göstergeler aşırı satım bölgesinde. Düşüşün 80.50 destek bölgesine kadar devamını beklesek de teknik uyuşmazlık nedeniyle izlemede kalacağız. Cuma günü verdiğimiz long pozisyonu ise ana hedefinde kapattık.

Brent Analiz Read More »