dolar analiz

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de volatilite yüksek. 18.20üzerine yerleşme çabası var ve güçlü Dolar zayıf TL teması sürmekte. Faiz indiriminin devamının geleceği beklentisi TL’nin değer kaybının devamına işaret edebilir. 18.20 üzerinde pozisyonların artırılmasını öneriyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.10 üzerindeki hareketin korurken DXY’de sınırlı gerileme var. TL üzerindeki baskının ise orta uzun vadede sürmesini bekliyoruz. Bu da 18.10üzerindeki hareketin güç kazanmasını sağlayabilir. Teknik olarak 18.00 üzerinde long pozisyonların artırılmasını öneriyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.10 bölgesindeki hareketi koruyor. Türkiye 5 yıllık CDS primi 800puanın üzerinde. TL üzerindeki baskının devamını bekliyoruz. Dolar endeksindeki yükseliş de kuru yukarı çekmiş durumda. Teknik olarak 18.10 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de 17.95 fiyatlaması sürmekte. Genel görünümde yükseliş eğilimi devam edebilir. Kısa vadede TL üzerindeki baskı azalsa da orta vade için 18.00’in üzerinde yükseliş isteğinin devamını bekliyoruz. Teknik olarak 18.00 üzerindeki hareketde alımları kuvvetlendirebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 17.90 etrafında hareketi koruyor. Kısa vadede görünüm TL lehine. Ana resimde ise yükselişin devam edeceğini düşünüyoruz. CDS’lerin gevşemesi, küresel risk iştahındaki görünüm kısa vadede TL üzerindeki baskıyı azaltıyor fakat trendlerin aşağı döneceğini düşünmüyoruz.