dolar euro forex

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde dün verdiğimiz long pozisyon önerisi devam ediyor. Pozisyonu kaçıranlar için aktif fiyattan aynı hedef ve stopla pozisyon açılabilir. ECB açıklamalarının kısa vadede Euro’yu destekleyeceği görüşündeyiz. Yükseliş beklentimiz devam ediyor.

Euro Dolar Analiz

1.02 destek bölgesine doğru geri çekilen EURUSD paritesinde dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedef bölgesinde kapatıldı. Pozisyonu koruyanlar için stoplar yine ilk hedefe çekilerek devam ettirilebilir. Kurdaki baskının devam edeceğini düşünüyoruz. Short pozisyon için izlemede kalacağız.

Euro Dolar Analiz

1.0370 direnci altına gerileyen EURUSD paritesinde yukarı hareketler güç kaybediyor. Risk iştahı da Avrupa tarafında bugün zayıf kalabilir. Teknik olarak da düzeltme ihtiyacının devam ettiğini görmekteyiz. Bu çerçevede yeniden short pozisyon öneriyoruz.

Euro Dolar Analiz

1.00 direnci üzerindeki hareketi korumaya çalışan EURUSD paritesinde bugün açıklanacak ABD enflasyon verisi öncesinde güçlü görünüm devam etmekte. Küresel risk iştahı zayıf ve enflasyon beklentilerin üzerinde gelecek olursa kurda geri çekilme görebiliriz. Bizim tahminimiz enflasyonun beklentileri aşacağı yönünde. Bu nedenle short tarafa geçiyoruz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 1.00 seviyesini aşmaktazorlanıyor. Yatay bant devam ederken,hedef-stop marjı uyuşmazlığı nedeniylebugün için izlemede olacağız. ECByetkilileri önümüzdeki toplantı için 50-75bp aralığında faiz artırımı sinyali veriyorfakat ECB Başkanı Lagarde açıklamalarıgeleceğe dair daha yumuşak sinyallerverdi. Dolar cephesinde ise görünüm sakin.Şimdilik izlemedeyiz.

Euro Dolar Analiz

1.00 direnç bölgesi üzerinde tutunmayan EURUSD paritesi yeniden düşüşte. ECB kararının etkisi Euro’da sınırlı kaldı ve ECB’den geleceğe dair sinyallerin yumuşak kalması da Euro’yu aşağı çekiyor. Küresel risk iştahındaki gerileme de Dolar talebini artırabilir. Teknik olarak da 1.000 altında short pozisyon açılabilir

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9840 desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Fed açıklamaları kuru yukarı taşıdı fakat Avrupa’da devam eden enerji krizi paritedeki kuvvetli bir yüksleişin önünde engel. Fed açıklamalarının pariteye yansıması yukarı yönlü olmaya devam edebilir. Kısa vadeli geri çekilmeler ise bekliyoruz. Strateji olarak bugün izlemedeyiz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9840 desteği üzerinde tutunmakta zorlanıyor. Dolar talebindeki artış pariteyi yeniden aşağı çekebilir. Göstergeler de olası dönüşü şu aşamada doğrulamakta. 0.9840 altındaki hareketlerde 0.9750 ilk destek olarak izlenebilir.