dolar euro

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz 0.95’lere kadar gerileyen EURUSD paritesi haftaya sert düşüşle başladı ve artan Dolar talebiyle DXY kaynaklı bir hareket görmekteyiz. Tepki alımları gelse de 0.9650’nin üzerine geçmediğimiz sürece yukarı hareketler sınırlı kalabilir. Piyasaların ilk şok sonrası haber akışına odaklanacağı görüşündeyiz. 0.9650 üzerinde ya da 0.9550’lerden alım denemesi yapılabilir.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9910 destek bölgesine kadar gerilerken, ABD’de güçlü istihdam verileri sonrası bu bölge üzerinde tutunma isteği sürmekte. Gün içerisinde teknik tutunma nedeniyle tepki alımı bekliyoruz. Dolar pozitif ortam devam ediyor fakat Euro talebinin de artabileceği görüşündeyiz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.99 desteğine kadar geri çekilirken bu bölgeden kuvvet almaya çalışıyor. Risk iştahı zayıf ve Dolar talebi ise güçlü. Yine de 0.99 üzerinde kısa vadeli long pozisyonlar devam ettirilebilir. Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri öncesinde pozisyon taşımak riskli.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde dün verdiğimiz long strateji ilk hedefini görmeyi başardı. Pozisyonu devam ettirecekler için stoplar ilk hedefe çekilebilir. Euro için kuvvetli bir alım beklemiyoruz fakat kısa vadeli teknik alımlar görebiliriz. Veri akışı da bugün sakin olacak. Williams konuşması ise önemli.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9920 desteğine kadar geri çekilirken Powell’ın açıklamaları düşüşte etkili oldu. Bu bölge teknik olarak alım için değerlendirilebilir. Veri akışı sakin olmakla birlikte Fed Başkanları açıklamaları da piyasalarda yön belirleyecek.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde dün verdiğimiz long stratejide ilk hedefe yakınız. Risk iştahının yeniden artma eğiliminde olması Dolar talebini azaltabilir. Euro üzerindeki baskı sürmekte. Teknik olarak 1.00 üzerinde alımların devam edeceğini düşünüyoruz.