dolar kaç oldu

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz TCMB kararıyla bilrikte Dolar/TL 18.30 üzerindeki hareketini kuvvetlendiriyor. TCMB’nin 100 bp faiz indirimine gitmesi TL üzerindeki baskının artmasına neden olmakta. Dolar’ın da dünyada güçlü olması 18.30 üzerindeki hareketlerde yükselişi destekliyor. 18.30 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL’de 18.25 üzerindeki hareket güç kazanırken, TL üzerindeki baskının arttığını görmekteyiz. Dünyada Dolar gücünü koruyor. Haftanın diğer gündemi de TCMB faiz kararı olacak. Faiz indirimi beklentisi de olsa da piyasanın büyük bölümü faizlerin sabit kalacağı görüşünde. 18.25 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL 18.25 üzerine yerleşmeye çalışıyor. Dolar dünyada gücünü korurken, kısa vadede TL üzerindeki baskı hafif. Orta-Uzun vadede kurda yükseliş beklentimiz devam ediyor. 18.25 üzerine yerleşilmesi durumunda teknik alımlar da sürebilir. 18.35 – 18.38 ana direnç olarak takip edilebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.20 üzerindeki hareketi korurken, kurda volatilite devam ediyor. DXY’deki değer kaybı kısa vadede kurda sakinleşme yaratabilir. TL üzerindeki baskının ise sürmesini bekliyoruz. 18.20 üzerinde pozisyonlar artırılabilir ve 18.10 üzerinde de pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

18.20’nin altına haftaya başladığımız Dolar/TL’de içeride ana gündem enflasyon olacak. %80’in üzerine yerleşmesi beklenen enflasyonda yükseliş sürerse TL üzerindeki baskı da artabilir. 18.10 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de yukarı hareket korunuyor. 18.10 üzerindeki yükselişi koruyan kurda TL üzerindeki baskının devam edeceği görüşündeyiz. TCMB rezervlerindeki gerileme TL’yi aşağı çekmeye devam edebilir. Dolar ise güçlü duruşu koruyor. 18.10 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL, TCMB’den gelen sürpriz 100 bp faiz indirimi ardından 18.00 üzerinde fiyatlanıyor. Teknik olarak kırılma gerçekleşti. Son alınan, kredilerle ilgili önlemlerin şu aşamada TL üzerindeki etkisini sınırlı görmekteyiz. 18.00 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de 17.95 fiyatlaması sürmekte. Genel görünümde yükseliş eğilimi devam edebilir. Kısa vadede TL üzerindeki baskı azalsa da orta vade için 18. 00’in üzerinde yükseliş isteğinin devamını bekliyoruz. Teknik olarak 18.00 üzerindeki hareket de alımları kuvvetlendirebilir.