dolar tl kaç oldu

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL’de yükseliş sürerken 18.30 üzerine yerleşmiş durumdayız. Küresel piyasalarda Dolar pozitif hareket devam ediyor. TCMB kararı öncesinde TL üzerinde de baskı sürmekte. Faizler sabit kalırsa kısa vadeli geri çekilmeler görülebilir. 18.25 üzerinde long pozisyonların artırılması görüşünü koruyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL 18.20-18.25 hareketini koruyor. Dolar güçlü fakat kısa vadede Fed beklentilerinin fiyatlanması Dolar talebini aşağı çekiyor. TL cephesinde ise görünüm dengeli. Yine de orta uzun vadede TL üzerindeki baskının devamını bekliyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL kısa vadede yatay bandı korurken 18.25’in altındaki fiyatlamasını korumakta. 18.25’in kırılması teknik olarak yükselişin devamını getirebilir. Dolar dünyada güçlü duruşu koruyor. TL üzerindeki baskı ise orta vadede devam edebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL 18.20 üzerinde tutunmaya devam ediyor. TCMB rezervlerindeki artışı kısa vadede TL pozitif okusak da reel faiz baskısı hala yüksek. 18.10 üzerinde long pozisyonlar devam ettirilebilir ve 18.20 üzerinde kaldığımız sürece de pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL dün açıklanan enflasyon verisi sonrası 18.20 üzerine yeniden yerleşmeyi başardı. Enflasyon etkisi sınırlı fakat TL üzerindeki baskı devam ediyor. Dolar ise gücünü koruyor. 18.10 üzerinde long pozisyonlar korunabilir ve artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de volatilite yüksek. 18.20üzerine yerleşme çabası var ve güçlü Dolar zayıf TL teması sürmekte. Faiz indiriminin devamının geleceği beklentisi TL’nin değer kaybının devamına işaret edebilir. 18.20 üzerinde pozisyonların artırılmasını öneriyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.20 üzerine geçmeye çalışıyor. TL’de negatif görünüm sürmekte. Dolar ise küresel piyasalarda güçlü. TL üzerinde de hem enflasyon hem de faiz baskısı devam etmekte. Bu da kuru yukarı taşırken 18.20 üzerinde long pozisyonların artırılmasını öneriyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de volatilite kısa vadede artarken, 18.20 direncine yakın seyrediyoruz. Dolar dünyada güçlü ve TL üzerindeki baskının da devam edeceği görüşündeyiz. 18.20’de ilk zorlanma olabilir fakat üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.10 bölgesindeki hareketi koruyor. Türkiye 5 yıllık CDS primi 800puanın üzerinde. TL üzerindeki baskının devamını bekliyoruz. Dolar endeksindeki yükseliş de kuru yukarı çekmiş durumda. Teknik olarak 18.10 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.