euro dolar forex

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi ABD’de açıklanacak enflasyon verisi öncesinde sakin seyrediyor. ÜFE’de olduğu gibi TÜFE’de de yukarı yönlü bir sürpriz olursa geri çekilme devam edebilir. Short pozisyonlar takip eden zarar durdurucu ile karlı bölgede kapatıldı. Aktif fiyattan izlemedeyiz fakat destek kırılması durumunda sell stop açılabilir.

Euro Dolar Analiz

1.06 direncine kadar yükselen EURUSD paritesinde dün gelen veri akışı Dolar talebini gevşetti. Buna karşın dirençlerde zorlanma bekliyoruz. Bugün ÜFE verisi gelecek. ÜFE verisine kadar kısa vadeli satışlar denenebilir. Veri zayıf gelirse paritede 1.06 üzerine denemeler görebiliriz.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 1.0480 desteği altına sarkıyor ve teknik olarak da kısa vadede önemli bir eşiğin altında. Temel tarafta risk iştahındaki zayıflık Dolar talebini yükseltmekte. Buna ek olarak Euro’da son dönem değer kazançlarında da düzeltme söz konusu. Short pozisyon devam ettirilebilir.

Euro Dolar Analiz

1.0350 desteği üzerinden kuvvet alan EURUSD paritesinde dün sert yükselişler izledik. Short pozisyonu stop bölgesinden kapattık ve izlemedeyiz. ECB’den gelen faiz mesajları ve Fed’den yavaşlama sinyalleri pariteyi desteklese de geri çekilme beklentimiz devam ediyor. Bugün için izlemeye geçeceğiz.

Euro Dolar Analiz

Dün ABD’deki zayıf veri akışı ve Fed tutanaklarındaki ılımlı sinyallerle paritede 1.0350 direncini aşmayı başardık. 1.0480’e doğru atakların sürebileceği görüşündeyiz. ABD’de PMI’lar ve işsizlik maaşı başvuruları beklentilerden olumsuz geldi. Fed tutanaklarında sürpriz yok fakat daha küçük miktarda faiz artışı teyit edilmiş oldu. Yükselişin sınırlı da olsa devamını bekliyoruz.

Euro Dolar Analiz

1.0350 ara direncine doğru atak yapan EURUSD paritesinde yükselişin bu bölgede zorlanmasını bekleyebiliriz. Fed açıklamaları Dolar talebini kısa vadede azaltmış durumda. 1.0350 aşılmadığı sürece long pozisyon önermek güç. Bugün için izlemedeyiz.

Euro Dolar Analiz

1.0270 ara desteğine kadar geri çekilen EURUSD paritesi haftaya beklediğimiz düzeltme ile başladı. Bu bölgenin altına geçileceği görüşündeyiz. Fed’den şahin mesajlar gelmeye devam ediyor ve küresel risk iştahındaki zayıflama Dolar talebini artırabilir.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 1.0370 desteği üzerindetutunmaya devam etse de zirvelerdeyorulma söz konusu. Dün açtığımız shortpozisyon önerisi devam ediyor. Bugün aktiffiyattan aynı stop ve hedeflerle yenipozisyon açılabilir. 1.0370 altında teknikolarak da geri çekilmenin devamıbeklenebilir.