euro dolar

Euro Dolar Analiz

ABD’de açıklanan enflasyon vrisi sonrası Fed beklentilerinin 75bp artırımda neredeyse kesinleşmesi Dolar talebini de aşağı çekmiş oldu. Özellikle 10 yıllık faizin %4 bandını geçmemesi paritedeki yükselişi destekliyor. 0.9750 üzerinde long tarafa geçebiliriz.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz EURUSD paritesi 1.0070 direncinde zorlanırken Dolar talebindeki azalma yükselişi destekliyor. Euro’yu kendi bölgesinde hala zayıf seyrediyoruz. ECB açıklamaları görünürde şahin olsa da beklentilerden daha yumuşak açıklamalar geldi. 1.007 direncindeki zorlanma satış getirebilir. İzlemede olacağız.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9980 direnci üzerine yerleşirken ECB kararı öncesinde tepki alımları görüyoruz. Tepki alımı arkasında şimdilik azalan Dolar talebini görmek mümkün. ECB kararına kadar long pozisyon denenebilir. 75 baz puanlık bir faiz artırımının Euro’yu destekleyeceğini düşünüyoruz fakat sonrasına dair belirsizlik Euro talebinin orta vadede gevşemesine neden olabilir.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde önceki gün verdiğimiz long pozisyon önerimiz ilk hedefinde kapatıldı. Devam ettirenler için stopu yukarı çekmiştik. ECB öncesi Euro’da beklentiler zayıf ve Avrupa’da da enerji krizi etkisi Euro’yu aşağı çekmekte. Dolar ise dünyada gücünü koruyor. Bugün için izlemede olacağız.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

Dün Avrupa’daki zayıf görünümle birlikte 0.9910 desteğinin atlını test eden EURUSD paritesinde verdiğimiz long pozisyon önerisi ilk hedef bölgesine yakın döndü. Long pozisyonları sürdürülebilir. Bugün ABD’de açıklanacak PMI ve ISM verileri önemli olacak. Teknik olarak 0.9920 üzerinde long pozisyonlar korunabilir. Stopu maliyete çekiyoruz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9910 destek bölgesine kadar gerilerken, ABD’de güçlü istihdam verileri sonrası bu bölge üzerinde tutunma isteği sürmekte. Gün içerisinde teknik tutunma nedeniyle tepki alımı bekliyoruz. Dolar pozitif ortam devam ediyor fakat Euro talebinin de artabileceği görüşündeyiz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.99 desteğine kadar geri çekilirken bu bölgeden kuvvet almaya çalışıyor. Risk iştahı zayıf ve Dolar talebi ise güçlü. Yine de 0.99 üzerinde kısa vadeli long pozisyonlar devam ettirilebilir. Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri öncesinde pozisyon taşımak riskli.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde verdiğimiz long pozisyonda ana hedefi gördük. Bugün için izlemede kalacağız. Gelecek verilere göre pozisyon almayı düşünebiliriz. Teknik olarak da ara seviyelerde olmamız nedeniyle öneriler sonrası harekete geçmeyi düşünüyoruz. PMI verilerini önemli görmekteyiz. Yarın ise ABD’de istihdam verileri piyasalara yön verecek.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde önceki gün verdiğimiz long pozisyon sürmekte. Stopları ilk hedefe çekmiştik. Bu görüşü koruyoruz ve 1.007 bölgesine doğru atakların devam edeceği görüşündeyiz. Dolar dünyada güçlü fakat Euro’nun da kısa vadede tepki alımlarıyla destekleneceğini düşünüyoruz.

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde dün verdiğimiz long strateji ilk hedefini görmeyi başardı. Pozisyonu devam ettirecekler için stoplar ilk hedefe çekilebilir. Euro için kuvvetli bir alım beklemiyoruz fakat kısa vadeli teknik alımlar görebiliriz. Veri akışı da bugün sakin olacak. Williams konuşması ise önemli.