forex altın dolar

Altın Dolar Analiz

Ons altın dün ABD’de gelen veri akışıyla birlikte 1800 – 1805 direnç bölgesine kadar yükselişe geçti. Altında talep dinamikleri kuvvetli görünüyor. Faizlerdeki gerileme de altını desteklemekte. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Bugün açıklanacak ÜFE verisi öncesinde izlemedeyiz.

Altın Dolar Analiz

Ons altın yeniden 1785 üzerinde ve Euro’ya nispeten daha kuvvetli görünüyor. 1765’in kırılmasını beklesek de altında kısa vadeli ataklar kuvvetli kaldı. Faizler dengeli ve Fed’e dair beklentiler de büyük değişiklik yok. 1785 üzerinde teknik olarak altının güçlü kalmasını bekleyebiliriz. Buna karşın 1785 altında short açılabilir.

Altın Dolar Analiz

1746 – 1748 destek bölgesine kadar geri çekilen ons altında önceki hafta verdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedefini gördü ve karlı bölgede kapatıldı. Pozisyonu koruyanlar için stoplar maliyete çekilebilir. Kapatanlar için ise yeniden short pozisyon açılabilir.

Altın Dolar Analiz

1748 desteği üzerinde tutunmaya çalışan altında teknik satışlar ön planda. Ara dirençlerdeki zorlanma bugün kısa vadeli satışlar getirebilir. Faizler dengeli, Fed’den ılımlı mesajlar gelse de merkez bankalarında genel görünüm hala şahin. Kısa vadeli short pozisyon açabiliriz.

Altın Dolar Analiz

1730 destek bölgesine kadar geri çekilen ons altında dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ana hedefini gördü. Fed’den gelen açıklamalar nispeten sakin. Dün ABD borsalarındaki yükseliş bugün değerli metallerde de kendini gösterebilir. Long tarafa geçeceğiz.

Altın Dolar Analiz

1748 desteğinin de altına geçen ons altında satış baskısının devam edebileceği görüşündeyiz. Düzeltme 1730’lara kadar sürebilir. ABD faizleri sakin fakat Fed endişesi yükselişte ve küresel risk iştahındaki zayıflama da Dolar talebini artırıyor. Teknik olarak 1757 altında baskı artabilir

Altın Dolar Analiz

Ons altında önceki gün açılan sell stop stratejide ilk hedefi gördük. İkinci hedefe doğru satış baskısı sınırlı kaldı fakat takip eden zarar durdurucu neticesinde pozisyonu karlı bölgede kapattık 1767 direnci altında kalmaya devam ediyoruz. ABD faizlerinde yükseliş var. Buna karşın bugün için izlemede kalacağız.

Altın Dolar Analiz

1767 desteğinin altına gerileyen onsaltında önceki gün verdiğimiz sell stopstrateji işleme girdi. Düzeltme, kademeliolarak 1757 desteğine kadar sürebilir.Temelde faizler sakin görünüyor fakat Fedendişeleri yeniden yükselebilir. Teknikolarak da düzeltme isteği güç kazandı.

Altın Dolar Analiz

1716 direnç bölgesi üzerini test eden ons altında dün verdiğimiz short stratejide takip eden zarar durdurucu ile birlikte karlı bölgede kapatma yaptık. Bugün ABD enflasyon verisi öncesinde izlemedeyiz. Enflasyon yüksel gelirse altında yeniden 1700’ün altına hareketlenme olabilir. 1716’nın aşılması durumunda ise teknik olarak yükseliş isteği sürebilir.