forex altın

XAUUSD Analiz

(Gün içi kısa vade trend yukarı yönlü olup, bu akşam 22.00’de ABD faiz kararında beklenen faiz artışı olması halinde kısa vadeli trend dışı düşüşler gözlemleyebiliriz. 1800-1795 seviyeleri aşağı yönlü kırılmadığı taktirde kısa vadeli yükselişlerin devam etmesi beklentisi mevcuttur , yükselişler devam ettiği taktirde hedefler 1816-1824 seviyeleridir. Beklentinin tersine 1800 seviyesi aşağı yönlü kırılarak bu seviyenin …

XAUUSD Analiz Devamı »

Altın Dolar Analiz

1781 desteğine doğru geri çekilen ons altında bu bölgede tepki alımları mevcut. Kısa vadede bu alımlar güç kazanabilir fakat ABD enflasyon öncesinde kuvvetli bir yükseliş beklemiyoruz. Enflasyon yüksek gelirse altında baskı sürebilir. Sell Stop pozisyon alabiliriz.

Altın Dolar Analiz

Ons altın dün ABD’de gelen veri akışıyla birlikte 1800 – 1805 direnç bölgesine kadar yükselişe geçti. Altında talep dinamikleri kuvvetli görünüyor. Faizlerdeki gerileme de altını desteklemekte. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Bugün açıklanacak ÜFE verisi öncesinde izlemedeyiz.

Altın Dolar Analiz

Ons altın yeniden 1785 üzerinde ve Euro’ya nispeten daha kuvvetli görünüyor. 1765’in kırılmasını beklesek de altında kısa vadeli ataklar kuvvetli kaldı. Faizler dengeli ve Fed’e dair beklentiler de büyük değişiklik yok. 1785 üzerinde teknik olarak altının güçlü kalmasını bekleyebiliriz. Buna karşın 1785 altında short açılabilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

1767 desteği üzerinde tutunmaya devam eden ons altın Dolar’daki güçlenme sonrası ivme kaybetse de ana destekler üzerinde kalmakta. 1765 altında beklettiğimiz sell stop pozisyonu koruyoruz. Faizler dengeli fakat Dolar talebi artacak olursa altında geri çekilme görebiliriz.

Altın Dolar Analiz

1756 – 1758 direnç bölgesi üzerini test eden ons altında yukarı hareketler zayıf görünüyor. Özellikle 1767 direncinin aşılamıyor olması teknik anlamda görünümün güçlenmesini engelliyor. Faizler dengeli. Fed beklentileri daha ılımlı. Bu da kısa vadede altını destekliyor. Bugün için izlemede olacağız

Altın Dolar Analiz

1748 desteği üzerinde tutunmaya çalışan altında teknik satışlar ön planda. Ara dirençlerdeki zorlanma bugün kısa vadeli satışlar getirebilir. Faizler dengeli, Fed’den ılımlı mesajlar gelse de merkez bankalarında genel görünüm hala şahin. Kısa vadeli short pozisyon açabiliriz.

Altın Dolar Analiz

Ons altında önceki gün açılan sell stop stratejide ilk hedefi gördük. İkinci hedefe doğru satış baskısı sınırlı kaldı fakat takip eden zarar durdurucu neticesinde pozisyonu karlı bölgede kapattık 1767 direnci altında kalmaya devam ediyoruz. ABD faizlerinde yükseliş var. Buna karşın bugün için izlemede kalacağız.

Altın Dolar Analiz

1767 desteğinin altına gerileyen onsaltında önceki gün verdiğimiz sell stopstrateji işleme girdi. Düzeltme, kademeliolarak 1757 desteğine kadar sürebilir.Temelde faizler sakin görünüyor fakat Fedendişeleri yeniden yükselebilir. Teknikolarak da düzeltme isteği güç kazandı.