forex brent

Brent Analiz

78.00 direncini aşan Brent petrolde beklediğimiz alımlar geldi. Yukarı hareketin devamını bekliyoruz. Talep dinamikleri zayıf fakat arz cephesinde görünüm petrol fiyatlarını yukarı çekiyor. Long pozisyonlar devam ettirilebilir ve artırılabilir. 80.80 hedef olarak öne çıkıyor.

Brent Analiz

78.00 direncini aşamayan Brent petrolde resesyon ve arz fazlası hikayesi devam etmekte. Cuma günü verdiğimiz long pozisyon önerisini karlı bölgede kapattık. 78.00 üzerine doğru denemelerin devam edeceğini düşünüyoruz. Yeniden long pozisyon açabiliriz.

Brent Analiz

Brent petrolde dün gelen tepki alımlarıyla açılan buy stop stratejide ilk hedefi gördük. Son geri çekilme ardından bugün yeniden alıma geçebiliriz. Talep dinamikleri zayıf fakat teknik dönüş sinyalleri söz konusu. Borsalardaki iyimserliğin de fiyatları kısa vadede destekleyeceğini düşünüyoruz.

Brent Analiz

Petrol fiyatları arz fazlası endişeleriyle düşüşü koruyor. Küresel resesyon endişeleri daha çok konuşulurken, Rusya’da tavan fiyat uygulamasının kısa vadede petrol arzını aşırı artırması beklentisi söz konusu. Düşen kanal içerisindeki hareket devam etse de şu aşamada fiyatların düşük kaldığı görüşündeyiz. 78.00 direnci aşılırsa alım düşünülebilir.

Brent Analiz

Brent Analiz

82.30 ve 80.80 desteklerini kıran Brent petrolde AB – Rusya restleşmesinin etkisi devam etmekte. Rusya’da oluşacak arz açığı petrol fiyatlarını baskılıyor. Arz talep dengesine göre petrol fiyatlarını kısa vadede baskılanmış görmekteyiz. Alım için 78.00 – 78.50 bölgesini bekleyeceğiz.

Brent Analiz

85.30 direnci üzerine geçen Brent petrolde dikkatler OPEC+ kararı ve AB’nin Rusya’ya olan tavan fiyat uygulamasında. Son yükselişin temelleri zayıf olabilir. Bu nedenle 85.30 altında short pozisyon açabiliriz. Aralık ayının ilk haftası kritik olacak. Hem OPEC toplantısı, hem de AB’nin tavan fiyat uygulamasının kararlaştırılması bekleniyor.

Brent Analiz

Çin’de sıfır covid politikası, karantina uygulamalarıyla birlikte büyümeyi baskılıyor. Bu da petrol fiyatlarını aşağı çekmekte ve yakın diplerden biri de kırılmış oldu. Teknik göstergeler aşırı satım bölgesinde. Düşüşün 80.50 destek bölgesine kadar devamını beklesek de teknik uyuşmazlık nedeniyle izlemede kalacağız. Cuma günü verdiğimiz long pozisyonu ise ana hedefinde kapattık.

Brent Analiz

85.30 direnci üzerine yerleşmeye çalışan Brent petrolde dün geri çekilmelerle birlikte short pozisyonda ilk hedefi gördük ve karlı bölgede kapatıldı. 85.30’un üzerindeki hareketlerde yükseliş isteği korunabilir. Teknik alımların devam edeceği görüşündeyiz. Long pozisyon alabiliriz.

Brent Analiz

AB’nin Rus petrolü için 65-70 Dolar tavan fiyat haberi petrol fiyatlarında dalgalanma yaratıyor. Çin’de ise vakaların rekor kırması talep tarafını baskılamakta. Bu ortamda petrol fiyatlarındaki düşüşün kademeli olarak devamını bekliyoruz.

Brent Analiz

Brent petrol yeniden 87.60 direnci üzerine yerleşmeye çalışıyor. Dün gelen ataklar kuvvetliydi fakat talep cephesi zayıf kalmaya devam ediyor. Çin etkisi devam etmekte. Bugün ABD’de ham petrol stokları takip edilecek. Haber akışı da önemli olacaktır. Bugün için izlemedeyiz.