nasdaq forex

US100 – Nasdaq

(Gün içi kısa vade trend yukarı yönlü olup, bu akşam 22.00’de ABD faiz kararında beklenen faiz artışı olması halinde kısa vadeli trend dışı düşüşler gözlemleyebiliriz. 11730-11630 seviyeleri aşağı yönlü kırılmadığı taktirde kısa vadeli yükselişlerin devam etmesi beklentisi mevcuttur , yükselişler devam ettiği taktirde hedefler 11930-12100 seviyeleridir. Beklentinin tersine 11730 seviyesi aşağı yönlü kırılarak bu seviyenin …

US100 – Nasdaq Devamı »

Nasdaq Analiz

11,670 desteğinin altına geçen Nasdaq endeksinde dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedefini gördü. Pozisyon devam ettirilebilir. Küresel risk iştahını zayıf görmekteyiz. Nasdaq üzerindeki baskının da sürmesini bekliyoruz.

Nasdaq Analiz

14,430 direnci üzerine atakların zayıf kaldığı DAX endeksinde dün verdiğimiz short pozisyon önerisi devam ediyor. Pozisyonu kapatanlar için aktif fiyattan aynı hedefler ve stopla pozisyon açılabilir. ABD vadeliler hafif artıda olsa da dünün kayıpları telafi edilebilmiş değil.

Nasdaq Analiz

11,670 desteği altını test eden Nasdaq endeksinde tepki alımları zayıf ve bu bölgenin altına sarkma bekliyoruz. Faizlerde yükseliş var ve Bullard’ın dün yaptığı açıklamalar kısa vadede piyasanın Fed konusunda fazla iyimser olduğuna işaret ediyor. Sell Stop pozisyon öneriyoruz.

Nasdaq Analiz

Amazon’da işten çıkarmaların başlamışolması ve bunun devamına yönelikendişeler dün Nasdaq’ın negatifayrışmasına neden oldu. 11,670üzerindeki teknik tutunma önemli. Bubölgenin altına sarkma olursa tekniksatışlar devam edebilir.

Nasdaq Analiz

11,670 desteğine kadar geri çekilen Nasdaq bu bölgeden kuvvet almayı başardı. Dün verdiğimiz short pozisyon ise takip eden zarar durdurucu neticesinde karlı bölgede kapatıldı. Bugün için izlemedeyiz. Risk iştahı dengeli fakat ÜFE verisi sonrasında görünüm değişebilir.

Nasdaq Analiz

11,670 direnç bölgesi üzerini test eden Nasdaq endeksinde, enflasyondaki gerilemenin etkisiyle başlayan ralli 11,800’lere kadar devam etti. Yeni haftaya hafif satışla başladık ve baskı devam edebilir. Faizlerdeki yükselişi burada etkili görmekteyiz.

Nasdaq Analiz

11,670 direncine kadar yükselen Nasdaq endeksi dün ABD’de pozitif ayrışan tarafta kaldı. Kuvvetli bir direnç olması nedeniyle üzerine geçsek dahi yukarı hareket kısa vadede sınırlı kalabilir. Teknik göstergeler aşırı alım sinyali veriyor. Bu nedenle bugün için izlemeye geçeceğiz.