ons altın

Altın Dolar Analiz

1660 üzerinde tutunmaya çalışan ons altında 1680 hareketleri zayıf kaldı. Devam eden long pozisyon karlı bölgede kapatıldı. Bugün için izlemede olabiliriz. Enflasyon beklentileri aşarsa altında 1660’ın altına doğru sert hareketler görebiliriz. 1680 yukarı yönlü kırılmadığı sürece long pozisyon önermiyoruz.

Altın Dolar Analiz

Faizlerdeki yükselişin ardından sert düşen ons altın 1660 destek bölgesinde tutunmaya çalışıyor. Faizler bu bölgede sakin kalırsa altın temel anlamda tepki alımı görebilir. Kuvvetli bir destek olduğunu düşündüğümüz 1660 üzerindeki tutunma da tepki alımlarını destekleyebilir.

Altın Dolar Analiz

Ons altın 1695 desteğini kırdı ve düşüşü sürdürmekte. Önceki gün verdiğimiz short pozisyon önerisi ana hedefini gördü. ABD’de güçlü istihdam piyasası Dolar talebini yüksek tutuyor ve bu da altını baskılamakta. Strateji olarak izlemede kalacağız bugün.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altında dün verdiğimiz short stratejiyi ana hedef bölgesi içerisinde kapattık. Tahvil faizlerindeki gerileme altını ana diplerden yukarı taşıdı. 1660 aşılmadığı sürece yukarı hareketler zayıf kalabilir. Geri çekilmede alım denemesi yapabiliriz. Şimdilik izlemede olacağız.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Onsa altın açılışta 1627 desteğine kadar gerilerken, küresel risk iştahındaki sert düşüşe karşın artan Dolar talebiyle geriliyor. 1645 direncine doğru ataklar var ve devamı gelebilir. ABD’de tahvil faizleri dengeli. Bunun altını geri çekilmede destekleyebileceği görüşündeyiz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Fed karası sonrası volatilitesi yükselen Ons altında dün verdiğimiz long pozisyon önerisi ilk hedef bölgesinde kapatıldı. Fed sonrası düşüşler öne çıksa da 1660 üzerindeki tutunma teknik olarak olumlu. Yeni bir alım denenebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altındaki long pozisyon önerimiz ana hedefini görmeyi başardı. 1680 direncinde zorlanmayı olağan görmekle birlikte şimdilik üzerinde yerleşilmesini beklemiyoruz. Geri çekilmelerde alım denemesi yapabilir ya da 1680 üzerinde long pozisyonları artırabiliriz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Fed ve resesyon endişeleriyle sert düşen ons altın yeni dip arayışında. Teknik göstergeler aşırı satım bölgesinden dönüş veriyor. Bu sabah borsalarda satış baskısı devam etmekte. Altının da şu aşamada tepki alımı zor görünse de kısa vadeli alımlar denenebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altında dün verdiğimiz long pozisyon önerisi ilk hedefine yakın dönerken, takip eden zarar durdurucunun etkisiyle sınırlı da olsa karlı bölgede kapattı. 1694’ün altındaki hareketler teknik olarak altındaki satışın devamını getirebilir. Orta bölgede kalmamız nedeniyle bugün izlemdeyiz. 1681 geri çekilmede ana destek ve alım için değerlendirilebilir

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Ons altın ABD verileri sonrası düşüşle 1700’lere kadar gerilerken, 1708 desteğinin altındayız. ABD 10Y tahvil faizi %3.4’ün üzerinde fakat zirvelerde zorlanma var. Teknik olarak altının 1690 – 1695 üzerindeki tutunması olumlu. 1708 üzerinde alımlar devam edebilir. Aktif fiyattan long pozisyon öneriyoruz.