petrol kaç oldu

Petrol Analiz

Petrol Analiz 88.00 direnci üzerini test eden ABD ham petrolü bu bölgeden satış görmekte. Çin başta olmak üzere talebe dair beklentiler zayıf seyrediyor. 88.00 aşılmadığı sürece short ağırlıklı gidebiliriz. Dengelenme sürecine kadar izlemeye alacağız.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

88.00 üzerindeki tutunması zayıf olan WTI’da dün verdiğimiz long pozisyon önerisi ilk hedef bölgesini gördü. Bu sabah ise satışlar ön planda. OPEC’in üretim kesintisine karşın zayıf talep dinamikleri petrol fiyatlarını aşağı çekmekte. 86.00 altında short tarafa geçebiliriz. Teknik göstergeler aşırı satım sinyali vermekte. Bugün için izlemedeyiz

Petrol Analiz

Petrol Analiz

88.00 direnci üzerinde tutunmaya devam eden ham petrolde dün OPEC kararının etkisi sınırlı kaldı. Önerdiğimiz long pozisyon ilk hedefi görürken, yeniden long pozisyon açılabileceği görüşündeyiz. 88.00 üzerindeki tutunma petrol fiyatlarını destekliyor.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

88.00 direncini aşamayan WTI’da talep dinamikleri baskın çıkarken, 2023 senaryoları resesyon üzerinde şekilleniyor. Arz fazlası beklentilerinin de artması petrol piyasasını baskılamakta. 88.00 aşılırsa long pozisyon açılabilir.

Petrol Analiz

90.00 desteğinin altına geçen WTI’da resesyon endişeleri baskın çıkarken, OPEC+ da arz fazlasına ilişkin tahminini yukarı revize etti. 90.00 aşılmadığı sürece tepki alımları zayıf kalabilir. Buy stop pozisyon alınabilir.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

92.00 destek bölgesi üzerinde tutunan ham petrolde Fed baskısı ana dirençlerden satış getirse de OPEC gündemi nedeniyle 92 Dolar üzerinde tutunma ve alım bekliyoruz. Bugün ayrıca ABD’de ham petrol stokları açıklanacak ve stoklarda gerileme bekleniyor. Bu da alım için destekleyici.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

97 Dolar bölgesine kadar yükselen ABD ham petrolünde yükseliş eğimi sürerken OPEC etkisi sürmekte. Grafikler aşırı alım sinyali verirken bugün için izlemedeyiz. Talep tarafı hala zayıf seyrediyor. OPEC’in vereceği karar önemli olacaktır.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

WTI’daki geri çekilmeler ana desteklere takılırken, yeniden 96.00 bölgesine doğru yükseliş var ve sürebilir. OPEC açıklamaları resesyon endişelerinin üzerine geçebilir ve petrol fiyatlarını yukarı taşımaya devam edebilir.

Petrol Analiz

95.00 direnç bölgesine kadar yükselen ABD ham petrolünde dün verdiğimiz short pozisyon önerisini stop bölgesinde kapattık. Ana dirençlerden biri olması nedeniyle 95.00’lerde teknik yorulma beklesek de temelde OPEC açıklamaları fiyatları yukarı çekiyor. Bugün için izlemedeyiz.