petrol

Petrol Analiz

Petrol Analiz

88.00 direnci üzerinde tutunmaya devam eden ham petrolde dün OPEC kararının etkisi sınırlı kaldı. Önerdiğimiz long pozisyon ilk hedefi görürken, yeniden long pozisyon açılabileceği görüşündeyiz. 88.00 üzerindeki tutunma petrol fiyatlarını destekliyor.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

92.00 destek bölgesine kadar geri çekilen WTI’da OPEC açıklamalarının etkisi azaldı. Petrol piyasası yeniden azalan talebi fiyatlamak isteyebilir. Teknik olarak 92.00 kırılmadığı sürece short önerimiz yer almıyor. Bugün izlemede kalabiliriz.

Petrol Analiz

95.00 direnç bölgesine kadar yükselen ABD ham petrolünde dün verdiğimiz short pozisyon önerisini stop bölgesinde kapattık. Ana dirençlerden biri olması nedeniyle 95.00’lerde teknik yorulma beklesek de temelde OPEC açıklamaları fiyatları yukarı çekiyor. Bugün için izlemedeyiz.

Petrol Analiz

WTI’da dün verdiğimiz short strateji ilk hedef bölgesinde kapatıldı. Bu sabah petrolde kısa vadeli alımlar görsek de 92. 00 direnç bölgesi aşılmadığı sürece yükselişler zayıf kalabilir. Aktif fiyattan izlemede olacağız. Yukarı hareketler ise satış için değerlendirilebilir.

Petrol Analiz

Çin’den gelen zayıf veriler, OPEC’in üretim artışı politikasının geri çekilmesin neden olabilir. Ve yeniden arz fazlası tartışmalarını gündeme taşıyabilir. Dün ABD’de stokların da gerilemesi petrol fiyatlarındaki yükseliş için destekleyici.

Petrol Analiz

92.00 üzerinde tutunmayı başaran ABD ham petrolü teknik sıçramasını yaptıktan sonra düzeltme içerisinde. 92.00 bölgesini geri çekilmede alım için düşünebiliriz. Kısa vadede geri çekilme sürebilir. Küresel risk iştahı dengeli fakat petrol fiyatlarında yükselişler zayıf kalabilir.

Petrol Analiz

ABD ham petrolü WTI Rusya’dan gelen haber akışıyla anlık yükselişler yaparken, devam eden long pozisyon kapatıldı ve verdiğimiz buy stop strateji de ikinci hedefini gördü. Bugün için izlemeye geçebiliriz. ABD’de 17:30’da stok verileri açıklanacak.