altın analiz

Altın Dolar Analiz

Faizlerdeki yükselişin ardından sert düşen ons altın 1660 destek bölgesinde tutunmaya çalışıyor. Faizler bu bölgede sakin kalırsa altın temel anlamda tepki alımı görebilir. Kuvvetli bir destek olduğunu düşündüğümüz 1660 üzerindeki tutunma da tepki alımlarını destekleyebilir.

Altın Dolar Analiz

Ons altında 1728 direncine doğru ataklar sürebilir. Faizler dünkü yukarı hareketin ardından sakin seyrediyor. Borsalardaki yükseliş de artan risk iştahıyla birlikte Dolar talebini aşağı çekebilir. Bunun da altını yükselişte desteklemesini beklemekteyiz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altın 1660 direnci üzerine yerleşirken faizlerdeki gerilemeden kuvvet alıyor. teknik olarak da önemli bir kırılma gerçekleşmiş oldu. 1660 üzerinde long pozisyonlar devam ettirilebilir ve artırılabilir. Bugün 15:30’da açıklanacak olan ABD verileri kritik öneme sahip. Enflasyon göstergesi olan PCE fiyatlarda yükseliş devam ederse altında baskı görebiliriz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altında Fed ve faiz baskısı devam ederken, 1700 desteğinin altındayız. Faizlerin de yüksek seyri altını aşağı çekiyor. Sert düşüş sonrası teknik göstergeler aşırı satım sinyali veriyor. Bu nedenle şimdilik izlemedeyiz. 1700 aşılmadığı sürece long pozisyon önerimiz bulunmuyor.

Altın Dolar Analiz

ABD istihdam verileri sonrası gerileyen Ons altın kayıplarını telafi etme isteğinde olsa da 1715 direncini aşmakta zorlanıyor. Geçtiğimiz hafta verdiğimiz long pozisyon önerisini karlı bölgede kapattık. Long pozisyonların korunmasını öneriyoruz ve 1715 üzerinde teknik alımlar da sürebilir.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

1700 destek bölgesine kadar gerileyen ons altın Fed ve ECB baskılarıyla geri çekiliyor. Tepki alımları zayıf seyrediyor ve 1700’ün altında teknik olarak da satışlar sürebilir. Bugün için kısa vadeli alımlar beklesek de temel taraf zayıf. İzlemede kalacağız.

Altın Dolar Analiz

1720 ara desteğine kadar geri çekilen ons altın bu bölgeden kuvvet almaya çalışıyor. İkili dip formasyon hazırlığı olabilir. Faizler yüksek ve DXY kuvvetli. Fed baskısı da ons altınının yükselişini engelliyor. Kısa vadeli alım düşünülebilir.