dolar tl

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerindeki hareketi korumakta. Dolar gelişen ülke para birimlerine karşı güçlü kalmaya devam ederken, TL’de görünüm dengeli. Negatif reel faiz ve düşük rezerv baskısı TL üzerinde orta vadede artabilir. 18.60 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerindeki hareketi koruyor. Fitch’den bir not değişikliği gelmedi. TCMB rezervlerindeki artışın kur üzerindeki etkisi sınırlı görünüyor. DXY’de kısa vadede güçlenme kuru 18.60 üzerinde tutmaya devam edebilir. Teknik olarak da 18.50 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 altında fakat dünkü satışın ardından alımlar güçlü kaldı. 18.50 üzerinde long pozisyonların devam ettirilebileceğini düşünüyoruz. TL üzerindeki baskının sürmesini beklemekteyiz. DXY’deki geri çekilme ise kısa süreli rahatlama getirebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerinde kalmaya çalışıyor.TL üzerindeki baskının orta vadedesürmesini beklemekteyiz. Yıllık enflasyonbu ay ile birlikte zirve yapabilir. Bunakarşın rezervlerdeki gerileme TLüzerindeki baskıyı artıracaktır. 18.60üzerinde ise long pozisyonlarınartırılmasını öneriyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 direnci üzerine hareketleri koruyor. TCMB, politika faizini %10’un altına çekeceği sinyallerini veriyor. Bu da negatif reel faiz makasını açıyor. Enflasyonda Aralık ayıyla gelecek gerilemeye karşın TL üzerinde orta vadede baskının artmasını bekliyoruz. 18.60 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL’de yükseliş devam ederken ana dirençler üzerindeki hareket devam ediyor. TCMB faiz kararı TL üzerindeki artan baskının artmasına neden olmakta. Ayrıca Dolar’ın da küresel anlamda değer kazancı kuru yukarı taşımaya devam ediyor. 18.30 üzerinde long pozisyonların devam ettirilmesini ve artırılmasını öneriyoruz. Ana direnç olarak 18.50’ler izlenebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL 18.25 üzerine yerleşmeye çalışıyor. Dolar dünyada gücünü korurken, kısa vadede TL üzerindeki baskı hafif. Orta-Uzun vadede kurda yükseliş beklentimiz devam ediyor. 18.25 üzerine yerleşilmesi durumunda teknik alımlar da sürebilir. 18.35 – 18.38 ana direnç olarak takip edilebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL kısa vadede yatay bandı korurken 18.25’in altındaki fiyatlamasını korumakta. 18.25’in kırılması teknik olarak yükselişin devamını getirebilir. Dolar dünyada güçlü duruşu koruyor. TL üzerindeki baskı ise orta vadede devam edebilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz Dolar/TL 18.20 üzerinde tutunmaya devam ediyor. TCMB rezervlerindeki artışı kısa vadede TL pozitif okusak da reel faiz baskısı hala yüksek. 18.10 üzerinde long pozisyonlar devam ettirilebilir ve 18.20 üzerinde kaldığımız sürece de pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.20 üzerindeki hareketi korurken, kurda volatilite devam ediyor. DXY’deki değer kaybı kısa vadede kurda sakinleşme yaratabilir. TL üzerindeki baskının ise sürmesini bekliyoruz. 18.20 üzerinde pozisyonlar artırılabilir ve 18.10 üzerinde de pozisyonlar korunabilir.