euro dolar kaç oldu

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz ABD’de enflasyon verisi sonrası sert düşen EURUSD paritesi 0.9980 ara direnci üzerinde tutunmaya çalışıyor. 100 bp faiz artırım ihtimalinin artması Dolar talebini tetikledi. Euro talebinin kısa vadede artmasını da bekleyebiliriz. Teknik tutunma nedeniyle de long pozisyon öneriyoruz.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz EURUSD’da dün verdiğimiz long pozisyon önerisi hedefini gördü. ABD’de bugün enflasyon açıklanacak (15:30). 1.0150 aşılmadığı sürece yukarı hareketler zayıf kalabilir. Bu nedenle bugün izlemedeyiz. ABD enflasyon sonrası aksiyon alınabilir. Enflasyon aylık bazda pozitif çıkarsa paritede geri çekilme görebiliriz.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesi 0.9980 direnci üzerine yerleşirken ECB kararı öncesinde tepki alımları görüyoruz. Tepki alımı arkasında şimdilik azalan Dolar talebini görmek mümkün. ECB kararına kadar long pozisyon denenebilir. 75 baz puanlık bir faiz artırımının Euro’yu destekleyeceğini düşünüyoruz fakat sonrasına dair belirsizlik Euro talebinin orta vadede gevşemesine neden olabilir.

Euro Dolar Analiz

Euro Dolar Analiz

EURUSD paritesinde önceki gün verdiğimiz long pozisyon önerimiz ilk hedefinde kapatıldı. Devam ettirenler için stopu yukarı çekmiştik. ECB öncesi Euro’da beklentiler zayıf ve Avrupa’da da enerji krizi etkisi Euro’yu aşağı çekmekte. Dolar ise dünyada gücünü koruyor. Bugün için izlemede olacağız.