forex dolar tl

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de kısa vadeli volatilite görsek de 18.50 üzerindeki tutunma devam etmekte. Dolar’ın gelişen para birimleri karşısındaki güçlü duruşu devam etmekte. TL üzerinde ise orta uzun vadeli baskının sürmesini bekliyoruz. Teknik olarak 18.50 üzerinde pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerindeki hareketi genişletmeye çalışıyor. TCMB rezervlerindeki artış kısa vadede TL üzerindeki baskıyı azaltsa da kurda yükselişin sürmesini bekliyoruz. Dolar’ın gelişen ülke para birimleri karşısında değer kazandığını izliyoruz. Bu da yükselişi orta vadede destekleyebilir. 18.60 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de görünüm dengeli ve 18.60 üzerindeki hareket kademeli olarak güç kazanıyor. TCMB rezervlerindeki artış kısa vadede olumlu görülmekte. Dolar ise güç kaybediyor. Buna karşın TL üzerinde orta uzun vadede baskının sürmesini bekliyoruz. 18.60 üzerinde long pozisyonlar artırılabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerindeki hareketi korumakta. Dolar gelişen ülke para birimlerine karşı güçlü kalmaya devam ederken, TL’de görünüm dengeli. Negatif reel faiz ve düşük rezerv baskısı TL üzerinde orta vadede artabilir. 18.60 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar TL Analiz

Dolar/TL’de yatay bant hareketi devam etmekte. Dün açıklanan enflasyonla birlikte 1.5 yıl sonra enflasyonun ilk defa gerilediğini izledik. Buna karşın yüksek enflasyon TL üzerinde orta uzun vadede baskı yaratmaya devam edebilir. 18.50 üzerinde long pozisyonların devam ettirilebileceğini düşünüyoruz.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 bölgesindeki fiyatlamayı koruyor. Bugün dış ticaret ve ekonomik güven endeksi verileri takip edilecek. Piyasayı aşırı etkilemesini beklemiyoruz. TL’deki değer kaybı son aylarda sınırlı fakat orta vadede yükseliş beklentimiz devam etmekte.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 bölgesindeki hareketi koruyor. Son gelen haber akışı TL üzerindeki baskıyı kısa vadede hafifletiyor olsa da orta uzun vadede kurdaki yükselişin devamını bekliyoruz. Kasım ayı bitiyor ve Aralık ayına girerken yılı bu seviyelerden kapatmak için politikaların devamı gelebilir. 18.60 üzerinde ise teknik olarak yükselişin devamı beklenebilir.

Dolar TL Analiz

TCMB’den son gelen faiz indirimi ile politika faizinin %9’a çekildiğini izledik. Böylelikle faiz indirim döngüsünün sonuna gelindiği görüşündeyiz. TL üzerindeki bası kısa vadede düşük kalsa da orta uzun vadede bu baskının süreceği görüşündeyiz. 18.50 üzerinde long pozisyonlar korunabilir.

Dolar TL Analiz

Dolar/TL 18.60 üzerinde kalmaya devam ediyor. Ana resimde yukarı trendler devam ediyor fakat kısa vadede yatay bant hareketi var. TL üzerindeki baskı kısa vadede azalmış durumda. Yine de orta uzun vade için yükseliş beklentimiz sürmekte. 18.60 üzerinde long pozisyonlar devam ettirilebilir.