forex ons altın

Altın Dolar Analiz

1730 destek bölgesine kadar geri çekilen ons altında dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ana hedefini gördü. Fed’den gelen açıklamalar nispeten sakin. Dün ABD borsalarındaki yükseliş bugün değerli metallerde de kendini gösterebilir. Long tarafa geçeceğiz.

Altın Dolar Analiz

1755 – 1757 ara direncinde yorulan ons altında yukarı hareketin devamını bekliyoruz. Göstergeler aşırı alım bölgesinde. Buna karşın yükselişin hız kaybetse de sürmesi mümkün. Faizlerdeki düşüş 10 yıllık tarafı %3,8’e kadar aşağı taşıdı. Azalan Fed endişesi de altını yukarı çekmeye devam edebilir. Teknik temel uyuşmazlığı nedeniyle bugün izlemedeyiz.

Altın Dolar Analiz

Ons altında dün verdiğimiz short pozisyon önerisinde ana hedefi gördük. Faizlerdeki gerileme ile birlikte 1660 direncinin de aşılacağını düşünüyoruz. Bu nedenle aktif fiyattan long pozisyon açabiliriz. 1660 üzerinde teknik alımlar da altını yukarı taşıyabilir.

Altın Dolar Analiz

Ons altında baskı sürerken 1623 desteğinin altına geçtik. 10 yıllık tahvil faizi sert bir fiyatlama ile %4.26’lara kadar yükseldi. Bu da altını baskılıyor. Kısa vadede faizlerde önemli bir düşüş beklemiyoruz. Altındaki geri çekilme ise 1627 altında sürebilir.

Altın Dolar Analiz

1660 desteğinde tutunmaya çalışan ons altın risk iştahındaki dengeli görünümden destek almaya çalışıyor. Faizler sakin fakat Fed korkusu altını baskılamakta. Teknik olarak 1680 aşılmadığı sürece kuvvetli yükseliş beklemiyoruz. Geri çekilmede ise 1660 kritik destek.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz

Ons altın 1660 direnci üzerine yerleşirken faizlerdeki gerilemeden kuvvet alıyor. teknik olarak da önemli bir kırılma gerçekleşmiş oldu. 1660 üzerinde long pozisyonlar devam ettirilebilir ve artırılabilir. Bugün 15:30’da açıklanacak olan ABD verileri kritik öneme sahip. Enflasyon göstergesi olan PCE fiyatlarda yükseliş devam ederse altında baskı görebiliriz.

Altın Dolar Analiz

Altın Dolar Analiz Fed ve resesyon endişeleriyle sert düşen ons altın yeni dip arayışında. Teknik göstergeler aşırı satım bölgesinden dönüş veriyor. Bu sabah borsalarda satış baskısı devam etmekte. Altının da şu aşamada tepki alımı zor görünse de kısa vadeli alımlar denenebilir.