forex petrol

Petrol Analiz

ABD ham petrolünde önceki haftaverdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedefbölgesinde kapatıldı. Pozisyonlarıkapatmayanlar için açık kalmasını vestopların maliyete ya da ilk hedefeçekilmesini öneriyoruz. Yeniden shortpozisyon açabiliriz.

Petrol Analiz

89.50 direncine kadar yükselen ABD ham petrolü, artan resesyon endişeleriyle yeniden düşüşte. Genel resim zayıf. Talep dinamiklerindeki bozulma sürmekte. Arz cephesinde gerilim sürse de sert yükselişler beklemiyoruz. Gün içerisinde satışın devamı gelebilir.

Petrol Analiz

87.70 ara direncine kadar atak yapan ABD ham petrolü piyasalardaki iyimser havadan destek alırken, temel dinamikler hala zayıf. 87.70 aşılamadığı sürece petrolde teknik satışlar görebiliriz. Dün ABD’de stokların yükselmesi de yine arz cephesinde baskı oluşturabilir.

Petrol Analiz

Petrol fiyatları sakin seyrini korurken denge arayışı büyük ölçüde tamamlandı. Avrupa ve Asya kaynaklı büyüme endişeleri sürmekte. ABD’nin stratejik rezerv satışları da 86.00 direncine doğru atakları sınırlıyor. 82.30 üzerindeki tutunmada ise OPEC+’ın arz kesintisi kararı var. Bugün için izlemedeyiz.

Petrol Analiz

Petrolde kararsız görünüm sürmekte. Arz cephesinde OPEC+’ın arz kesintisi ABD’nin stratejik rezerv satışıyla dengelenirken, talep dinamikleri ise zayıf. Bu da petrolde kararsız bir görünüme neden olmakta. Bugün için izlemedeyiz

Petrol Analiz

86.00 direncini aşamayan ABD ham petrolü talep cephesindeki iyimserlikle yükselse de genel resim zayıf. ABD, stratejik rezervleri kullanacak ve OPEC+’ın hamlesi bu nedenle boşa çıkabilir. Teknik olarak 86.00 altında short pozisyon açabiliriz.

Petrol Analiz

ABD ham petrolü dün 82.30 desteğinin altını test etse de bu bölgede kalıcılık sağlayamadı. Dün verdiğimiz short pozisyon önerisi de ilk hedefe yakın bölgeden stopa gitti. Bugün için izlemedeyiz. 86.00 kritik bir direnç ve aşılırsa teknik alımlar devam edebilir.

Petrol Analiz

82.30 desteğine kadar geri çekilen ABD ham petrolünde satış baskısı devam etmekte. Doğalgaz fiyatlarındaki gerileme petrolü de baskılamakta. AB’nin nükleer kaynakları kullanmaya yönelik adımları ve resesyon endişeleri petrol fiyatlarını baskılarken, ABD’nin yeniden stratejik rezervlere doğru kayması da fiyatları baskılamakta. 82.30’un altına geçeceğimiz görüşündeyiz.

Petrol Analiz

ABD ham petrolünde dün verdiğimiz short pozisyon önerisi ana hedefine yakın bölgeden dönse de ilk hedefte kapatıldı. Bir süre izlemede kalabiliriz. Talep dinamikleri zayıf fakat borsalardaki iyimserlik petrolde kısa vadeli alımlar getirebilir.