forex wti

WTI

75.70-74.50 seviyeleri aşağı  yönlü kırılmadığı taktirde kısa vadeli yükselişlerin devam etmesi beklentisi mevcuttur , yükselişler devam ettiği taktirde hedefler 77.80-78.70 seviyeleridir.

Petrol Analiz

ABD ham petrolünde önceki haftaverdiğimiz short pozisyon önerisi ilk hedefbölgesinde kapatıldı. Pozisyonlarıkapatmayanlar için açık kalmasını vestopların maliyete ya da ilk hedefeçekilmesini öneriyoruz. Yeniden shortpozisyon açabiliriz.

Petrol Analiz

87.50 desteğine kadar gerileyen ABD ham petrolünde verdiğimiz uzun marjlı short pozisyon önerisi devam ettirilebilir. Kısa vadede kapatma düşünülebilir ya da stoplar aşağı çekilerek pozisyonlar korunabilir. Bugünkü ÜFE verisinin yansımasını sınırlı görmekteyiz. RusyaUkrayna gerilimi ise ana gündem maddesi olacak.

Petrol Analiz

91.00 direnç bölgesine kadar yükselen ABD ham petrolü Rusya-Ukrayna gerilimi ile volatil hareket ediyor. Haftaya sakin başladık ve kar satışları gelebilir. Temel tarafta Çin’deki zayıf veriler de zirvelerden satış getirebilir. Teknik olarak 91.00 direncinin yeniden altındayız.

Petrol Analiz

87.70 ara direncine takılan ABD ham petrolünde OPEC+ kararı ve ABD’de gerileyen petrol stokları yükselişi desteklerken, güne satıcılı başlıyoruz. 86.00 ana desteğine doğru gerileme olağan görülebilir. Küresel risk iştahı dengeli seyrediyor. Kısa vadeli satış yapılabilir.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

ABD ham petrolde dün verdiğimiz short strateji ana hedefinde kapatılırken, gelen tepki alımları 82.50 direncine takılmış durumda. Burası aynı zamanda alçalan direnç çizgisine karşılık geliyor. Short pozisyon önerebiliriz fakat hedef/stop marjı uyuşmazlığı nedeniyle izlemede olacağız.

Petrol Analiz

Petrol Analiz

81.60 direncine kadar yükselen ham petrolde göstergeler aşırı alım sinyali veriyor. Bu da bir düzeltme sinyali olarak görülebilir. Küresel risk iştahı bu sabah dengeli seyrediyor. Bu da yakın zirvelerden petrolde kısa vadeli düzeltme imkanı sunabilir.

Petrol Analiz

Petrol Analiz 84.00 Dolar desteğinin altını test eden WTI’da bugün yükseliş ön planda. Ana dirençlerden biri olan 85.90 – 86.00 bölgesi aşılmadığı sürece yukarı hareketler zayıf kalabilir. Bu bölgeye kadar long pozisyon denenebilir fakat stop marjı yüksek olduğu için riskli olduğunu belirtelim.

Petrol Analiz

Petrol Analiz 85 Dolar bölgesindeki fiyatlamayı koruyan ABD ham petrolü, artan küresel resesyon endişeleriyle zayıf seyri korumakta. Haftaya düşüşle başlayabiliriz ve Fed kararına kadar ana destekler üzerinde tutunmaya görebiliriz. 85.75 altında short pozisyonların korunabileceğini düşünüyoruz.

Petrol Analiz

Petrol Analiz 84.30 desteğine kadar sert düşen ABD ham petrolü küresel resesyon endişeleri nedeniyle baskı görmekte. 84.30 üzerindeki tutunma teknik anlamda alımları desteklese de bu bölge altına eğilim sürebilir. Sell stop strateji ile 84.30 altında short pozisyon açabiliriz.